Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Puanlama için yeterli oylama yok!
125 Takipçi

Hakkında

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 31 Mart 2011 yılında çıkardığı 6218 sayılı kanunla Adana’da kurulmuştur. Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi adıyla kurulan üniversite 2019 yılında Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi adını almıştır. Adana’nın ikinci devlet üniversitesidir. Bünyesinde 6 fakülte, 3 enstitü ve bir yüksek okul bulunduran üniversite ilk öğrencilerini 2013 yılında almıştır. Genç bir devlet üniversitesi olan ATÜ, bu durumu bir fırsata çevirip güçlü ve yenilikçi bir altyapı kurarak çağımızın gerekliliklerini yakından takip eden yenilikçi, üretken, güvenilir ve uluslararası bir üniversite olma vizyonuyla eğitim öğretime devam etmektedir.

Ulaşım

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Sarıçam Balcalı’da yer almaktadır. Havaalanı kampüs arası ortalama 15 kilometredir. Ulaşım, Adana Büyükşehir Belediyesinin 116, 121, 124, 151, 144, 155 ve 160 numaralı otobüsleriyle sağlanmaktadır.

Barınma

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne yerleşen öğrencilerin faydalanabileceği Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlar şunlardır; Fevzi Çakmak Öğrenci Yurdu (Devlet), Sümer Erkek Öğrenci Yurdu (Devlet), Sabancı Kız Öğrenci Yurdu (Devlet). Bu yurtlar haricinde Adana’da ATÜ öğrencilerine uygun çok sayıda özel yurt bulunmaktadır. Ayrıca üniversite kampüsü civarında çok sayıda kiralık stüdyo, 1+1 ve 2+1 daire bulunmaktadır. Ortalama kiraları 1.000 Türk Lirası civarındadır. Ayrıca kampüs içerisinde üniversitenin kendine ait yurtlarının inşaatı da devam etmektedir.

Beslenme

Üniversite kampüsü yemekhane binasında hafta içi her gün öğrencilere yemek hizmeti sunulmaktadır. Yemek hizmeti tek öğün olarak verilmekte ve fiyatı 2,50 Türk Lirasıdır.

Sağlık

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi henüz bir hastaneye sahip olmamakla birlikte; öğrenciler Adana’da bulunan özel ve devlet hastanelerinden faydalanabilirler.

Araştırma

Yüksek donanımlı, en son sistem cihaz ve aletlerle donatılmış akredite laboratuvarlara sahip ATÜ ayrıca, 27.500 basılı materyallerin yanı sıra 66.563 e-dergi, 215.000 e-kitap, 23.000 e-sesli kitap ve 3 milyon pdf kitap bulunan uluslararası standartlarda bir kütüphaneye sahiptir. Kütüphanenin ayrıca 41 adet elektronik veri tabanı üyeliği bulunmaktadır.

Yurtdışı İmkanları

ATÜ öğrencileri, üniversitenin yaptığı çeşitli anlaşmalar kapsamında yurtdışı değişim programlarından yararlanabilmektedir.

Yurtiçi İmkanları

ATÜ öğrencileri farabi değişim programı kapsamında çeşitli üniversitelerde bir veya iki dönem eğitim alabilmektedirler.

Şehir

@Adana

Sosyal Hayat

ATÜ bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci kulüpleri öğrencilere üniversite eğitimleri boyunca geniş etkinliklerle hobi ve yaşam yelpazesi sunmaktadır. Bilim, kültür ve sanatın hemen her dalında bir öğrenci kulübüne sahip olma hedefini belirleyen ATÜ, öğrencilerin sosyal yaşamlarını zenginleştirirken, toplumsal duyarlılık bilinçlerini de geliştirmektedir.

Burs

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğrencilerine çeşitli şartlar altında yemek bursu sağlamaktadır. Yemek bursu başvuru ilanı her akademik yılın ilk haftası üniversite web sitesinde yayınlanır. Ayrıca öğrenciler Kredi ve Yurtlar kurumunun sağladığı kredi ve burs imkanlarına da başvurabilirler.

Adres

Balcalı Mahallesi, Çatalan Caddesi No:201/1 01250 Sarıçam/ADANA

İnternet Sitesi

https://www.atu.edu.tr

Sosyal Medya

İletişim

Telefon: +903224550000
Faks: +903224550009
E-Posta: rektorluk@atu.edu.tr

Etiketler

Yülenecek Başka Fotoğraf Yok

İşletme Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Siyasal Bilgiler Fakültesi

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

Üniversiteye puan vermek için giriş yapın

Name    
No Records Found

Coffee

$2

Coffee

$2

Coffee

$3

Coffee

$2
No More